Jdi na obsah Jdi na menu
 


O Chlumeckou tlapku

8. 7. 2007

V sobotu 7. července jsme s Evou Kočnarovou a její Brownie vyrazili do Chlumce nad Cidlinou na neoficiální závody štěňátek a začátečníků.

Odjížděli jsme už o půl sedmé, navíc mě Eví nacpala do kufru. To byl teda pech, ale už asi budu takhle jezdit furt:-( V Rychnově nasedla Eva s Brownie, taky toho měli, jak kdyby se chtěly stěhovat, no stejně jako my, a už jsme jeli.

Přijeli jsme na čas. Holky rozbalily domečky. Brownie si pěkně lehla, ale já nerad, když mě zavřou, takže jsem začal ječet, ale moc mi to nepomohlo. A tolik pejsků. A jedna háravka. Jůůůůůůůůů to byla vůně. Naštěstí jsme tam potkali výmarského ohaře Iggyho s paničkou Luckou ze Sultánků v Náchodě.Obrazek Sice jsme na sebe trošku vrčeli, ale jen aby se neřeklo. Je to prima kluk. Za týden se snad potkáme na závodech ve Dvoře Králové nad Labem.

No a pak to vypuklo. Všichni se učili, jak se bude běhat. Pak nastoupila štěňátka do 12 měsíců v kategorii S a M, po nich "elka", pak malá štěňátka do 18 měsíců a pak my:-) Po nás skákali ještě veteráni a začátečníci. Nejdřív jsme skákali agility a ve druhém kole jumping. Eví mě to moc nekazila a já se snažil běhat, jak mě Eví vedla. Jenom jednou jsem oběhl překážku, ale Eví byla stejně spokojená a moc mě chválila. Jen byla zaražená, že nechci syrečky, ale oni tak divně voněly. Vysočina je vysočina. Tak u ní asi zůstaneme:-)

Eva s Brownie běhaly taky moc hezky, i když Eva říkala, že se jim to moc nevyvedlo. Ale holky jsou moc náročný a na sebe moc přísný:-)

ObrazekVšichni jsme stáli na bedně:-) Brownie byla první a já třetí. Celkem v naší kategorii běželo pět pejsků, takže to zas takový výkon není, ale napoprvé to není zase tak špatný:-)

Holky fotily, jak o život. Na zpáteční cestě jsme skoro všichni spinkali. Teda já spinkal, aspoň chvíli. A odpoldne doma jsme s Eví taky spinkali, protože nás to oba pořádně vyčerpalo. Ale večer mě Eví vzala na procházku do lesa a to bylo něco...