Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsme zachraňovali ježka

18. 4. 2007

Tak jsem dnes byl na cvičáku s úúúúúúplně dospělýma pejskama a cvičil jsem. A byl jsem z toho moc nadšený. Tak moc, že se mi povedlo Eví několikrát odtáhnout, posadit na zem a dokonce jednou dělala i kotrmelce:-) My teda moc necvičili, jen jsme běhali přes překážky a do tunelu a slalom a i ten mi dnes šel moc prima. No jo jenže domů se mi potom vůbec nechtělo, tak jsem se musel jít podívat na louku nad cvičák, potom i na louku pod cvičák a pak teprve jsem si to namířil do auta. Otrava...

Když jsme dojeli domů, tak to už se mi zase nechtělo z auta, ale nakonec jsem vyběhnul. A Eví začala tak hysterčit, že to bylo hrůza. Šel jsem oběhnout dvorek a najednou slyším, jak ječí, že nesmím, ale já nic nedělal. Fakt. Na mou duši, na psí uši a kočky svědomí nemají, protože kdyby ho měli, tak si se mnou jdou hrát a nenechají se prosit. No ale co to tam nebylo. Asi nějaký kamarád, ale Eví mě nenechala ho ani očuchat:-( Jenže ono se to vůbec nehýbalo. Eví to utěšovala, jako mě když mi jde čistit uši, nebo když se leknu. A za chvíli tam seděl i Péťa a oba koukali do toho plotu. Nakonec snad ten plot úplně, ale dočista zničili. No fakt, oni ho prostě přešmikli. Petr si natánul rukavice a doloval to ven, teda původně mě to přišlo, jako že to má hlavu a černý čumáček, ale ono to byla koule s bodlinama.Obrazek No to mě podržte! Péťa odnesl kouli na sad a to už jsem si ji mohl jít očuchat, jenža já se trochu bál, co to je a protože se to nehýbalo a nechtělo to přede mnou utéct, tak jsem si šel radši hrát. Jenže Eví zas začala hysterčit, že jsem hajzlík, že ty kytky v truhlíku prej nejsou na hraní. Tak proč by tam asi tak byly?? Asi to budu muset Eví někdy pořádně vysvětlit!!

Panička na vysvětlenou: Když jsme s Fredýskem dorazili domů, zjistila jsem, že se nám plotem snažil protáhnout ježek. Do plotu ale strčil jenom hlavičku a už to nešlo ani tam, ani zpátky. ObrazekChudák stál tam celý odevzdaný a už mu bylo úplně jedno, co se s ním děje. Chvíli trvalo, než jsme našli skřípačky a pilku. Mě ho bylo tak líto. Nikdy jsem si nemohla podrbat ježka a myslím, že se mi to už jen tak nepovede. Nevěřila bych, že může mít ježek tak úžasné oči. Nakonec se nám povedlo udělat v plotě dost velkou díru, abychom ho protáhli a moc nezdevastovali plot. Když se začala díra v plotě zvětšovat, ježek ožil a začal se o sebe bát. Stahoval se do klubíčka. Ovšem nám to vůbec neulehčil. Nakonec jsme ho ven dostali a kromě polekání se ježkovi snad nic nestalo. Na sadě se stočil do klubíčka a s trochou štěstí se do rána vrátí tam, odkud přišel:-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

literatura

(Zlata, 23. 4. 2007 21:08)

Teda Evi, vážně začni uvažovat o vydání knížky o Fredýskovi.Předem si zamlouvám jedno vydání i s autogramem. Styl kterým píšeš je báječný a knížka by šla určitě na dračku....:-).