Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na Kuňce

5. 9. 2007

Obrazek

Předposlední prázdninovou sobotu jsme se vydali s kamarádkou Zlatkou a její RR Aishou na výet na Kunětickou Horu.
Sraz byl u hospůdky pod Kuňkou v deset hodin. Původně jsem si myslela, že nás pojedou čtyři holky se třemi ridgebacky a dvěma výmarkama, ale chyba. Nakonec se nás sešlo šest dvounožců a jedno mimčo, sedm fenek a jeden pejsek Fredýsek. Takže docela smečka:-)

Obrazek

Obrazek


Nahoru jsme šli lesem a zvířectvo si to řádně užívalo. U studny těsně pod Kuňkou jsme se uvelebili a pořádně si pokecali. Kdyby Fredýsek nechal holky aspoň chvilku napokoji, bylo by to super, ale to bychom po něm chtěli opravdu hodně:-))
Potkali jsme i paní s hysterickým záchvatem, pravděpodobně nikdy neviděla zblízka osm psů ležících v trávě. I přes její přesvědčování, že jsou tihle psi určitě zabijáci, jsme tomu dojmu nepodlehli a rozvalovali se dál. Dokonce ani sedmiměsíční Daneček neměl s hafy nejmenší problém.
Někteří odvážní, Efička s Tondou i se všema svýma psíma holkama, se vydali až nahoru na hrad. Po jejich návratu jsme se zvedli i my lenoši a šli po asfaltce zpět k hospůdce pod Kuňkou. Bohužel i na cestě zpátky jsme potkali pána, který nejenže neměl pochopení pro existenci psů mimo neprodyšně uzavřenou zahradu, ale evidentně mu vadila naše přítomnost v jeho blízkosti. A tak nebylo nic jednoduššího než nás vykázat z veřejné cesty. Ale páč jsme holky hubaté, líbit jsme si to nenechaly a nakonec odkráčel pán i s paní a my se mohli kochat poledem na jelena:-)
U hospůdky pobíhala koza, která utekla z ohrady. Adriana s Efičkou neohroženě vzaly vodítko a milou kozu odchytily. Ke koze se nikdo nehlásil a kdybychom si ji odvedli, asi by si toho ani nikdo nevšiml. Nakonec se přecejenom koza dostala zpátky do ohrady.
My jsme si to namířili ještě k Labi v nedalekých Němčicích. Bylo zrovna po dešti, takže Labe připomínalo spíš stoku, ale psím holkám to vůbec nevadilo. Myslím, že Fredýsek by do něho nevlezl, ani kdyby bylo blankytně modré:-)
No a potom už jsme unavení a vysílení došli k autům a odfrčeli zpátky domů...