Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet do Ratibořic

2. 5. 2009

Tak jsem se dnes Vůbec nikdo si mě nevšímal. Péťánek si se mnou šel dadnout na gauč, jenže já chtěl jít naprochajdu. Když s ním nic nebylo, šel jsem za Eví, ale ona měla zavřené dveře, tak jsem šel za Péťou, oňuchával jsem ho, tahal za nohu, potom i za ruku, ale nic.

ObrazekKdyž už se konečně Eví vykopala z postele, zapíchla se k Péťovi na gauč a vypadalo to, že s ní taky nic nebude:-( Ale nakonec jsem ji vytáhl ven. Původně jsem si myslel, že jdeme jen na obyčejnou procházku, ale my jsme vyrazili na výlet autem. Původně si Eví říkala, že pojedeme do parku do Opočna, nakonec si to rozmyslela a jeli jsme až do Ratibořic, do Babiččina údolí.

ObrazekBylo krásně a kupodivu tam nebylo ani moc lidí, ani moc pejsků, tak jsem mohl většinu času běhat na volno:-)

Šli jsme kolem řeky Úpy, kde roste spousta kytiček. Eví pořád koukala, co kde roste a skoro se mi nevěnovala, no věřili byste?! Mě se teda kytičky moc nelíbily, páč n nich seděly včelky a s těma já fakt nemám dobré zkušenosti.

Prošli jsme kolem Rudrova mlýna a mandlu až k babičce s dětmi. Kromě babičky tam byli i Sultán a Tyrl, ale páč byli kamenní, tak mě ani moc nezajímali. Zato ovečky, které byly v ohradě, byly lepší, ale stejně si moc hrát nechtěly, tak jsme šli dál.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Došli jsme až k Viktorčinu splavu a pak jsme šli dál po naučné stezce. Lesem jsme došli zpátky k zámku a potom až do Zliče k jezu.

Obrazek