Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úvod

25. 4. 2007

Přiznávám, jsem naprostý amatér začátečník, no ono kdo s prvním pejskem není, že?! Proto je toto písání určeno všem, kteří s pejskem začínají, nemají moc zkušeností, - stejně jako já - ale mají chuť svého pejska zařadit do rodiny jako plnohodnotného člena. Proto budu ráda, když v komentářích přibude další písání o štěňatech a výchově. Pejsek má své potřeby. Nejen ty fyzické, ať už jsou to ty základní - vyprazdňování, krmení, spánek - nebo ostatní fyzické aktivity - procházky, psí sporty apod. Dost důležité jsou i pejskovy duševní potřeby, nové podněty. Spokojený pejsek bývá obvykle i poslušný pejsek.

Ridgeback je krásný pes, často je hodně temperamentní. Fenky dospívají rychleji a obvykle se z nich po prvním hárání stávají dámy (i když každé pravidlo má své výjimky).

Konkrétně: Náš Fredýsek je ohromné třeštiprdlo. Ale dokáže být velmi vnímavý, učenlivý a kupodivu i ovladatelný:-) Hned ze začátku přiznávám, že jsem zanedbala jednu velice důležitou věc, tedy povel: přivolání. Kromě mé nezkušenosti na tom má svůj díl viny i zánět kostí, kvůli kterému jsme dlouho nemohli chodit na procházky. A právě proto, že náš pejsek je hodně temperamentní a přátelský a zvídavý, dostáváme se občas do ne úplně příjemných situací. I přesto věřím, že není všechno ztraceno. Pilně trénujeme a občas jsou vidět i výsledky našeho společného snažení. Společným snažením myslím i pomoc ze cvičáku, tedy jmenovitě rady Jany a Lucky Bočkovic. Holky díky:-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář